Monika Olczak

prawnik korporacyjny i mediator

Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego, handlowego i szeroko pojętego prawa nieruchomości i inwestycji budowlanych. Świadczę usługi dla branży energetycznej
i transportowej. Specjalizuje się w opiniowaniu, redagowaniu oraz negocjowaniu umów handlowych. Na początek każdej długofalowej współpracy z klientem zaczynam od prawnych kwestii ochrony jego majątku.
[Więcej >>>]

Zabezpiecz swój majątek!

O blogu

Jak ochronić swój majątek?

Życie w przeświadczeniu, że ochrona majątku to problem tylko osób zamożnych, to życie w błędzie!

Czy kiedykolwiek pomyślałeś o swojej miesięcznej pensji w kategorii majątku? Czy w tożsamy sposób pomyślałeś o wypracowanych zyskach z prowadzonej działalności gospodarczej?

Każdy z nas ma większy lub mniejszy majątek. Ciężko pracujemy nad tym, aby zgromadzić oszczędności pozwalające spokojnie myśleć o przyszłości.

Dlatego właśnie postanowiłam stworzyć tego bloga. By każdy z moich Czytelników mógł dowiedzieć się w jaki sposób może zgodnie z prawem ochronić zgromadzony majątek.

Członkowie zarządu i przedsiębiorcy

W przypadku członków zarządu wydawać by się mogło, że ich odpowiedzialność jest ograniczona przez przepisy prawa dotyczące spółek. Zatem mogą co do zasady spać spokojnie.

Jednak wystarczy chwila nieuwagi, brak zgłoszenia wniosku o upadłości spółki we właściwym terminie. Wtedy członek zarządu spółki odpowiada za jej zobowiązania swoim majątkiem.

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze lub działający razem ze swoimi wspólnikami odpowiadają w zasadzie swoim majątkiem za zobowiązania swoich biznesów.

Ciężko im się pogodzić z sytuacją, w której nietrafiona decyzja biznesowa, nierzetelny partner lub pandemia prowadzą do poważnych kłopotów finansowych i mogą zagrozić nie tylko ich przedsiębiorstwu, ale także im samym.

Rolnicy

Często pomijaną grupą są rolnicy, choć oni również powinni zastanowić się nad tym jak ochronić swój majątek zgodnie z prawem.

Zakup drogich maszyn rolniczych, powiększanie areałów nie wystarczy, aby prowadzić efektywne ekonomicznie gospodarstwo rolne, gdy mogą mu zagrozić kłopoty finansowe.

Dłużnicy i wierzyciele

W moim blogu rozwiązanie swoich problemów znajdą także wierzyciele i dłużnicy. Choć mogłoby się wydawać, że to próba pogodzenia dwóch odmiennych światów.

Myślę jednak, że wiedza na temat tego co i jak można egzekwować, aby odzyskać swoją wierzytelność, ale także jak bronić się np. przed niezgodnymi z prawem zakusami wierzycieli również powinna być przedstawiona w moim blogu.

Dlatego właśnie mój blog adresuję do Ciebie Czytelniku, niezależnie od tego czy jesteś konsumentem, przedsiębiorcą, rolnikiem czy szefem dużej spółki. Każdy potrzebuje wiedzy na temat tak ważny jak ochrona rezultatów swojej ciężkiej pracy.

Razem odpowiemy na pytanie jak ochronić swój majątek?

Zapraszam Cię do lektury bloga, a w razie pytań do kontaktu:

+48 667 780 070
monika@olczakpartnerzy.pl

Monika Olczak
prawnik korporacyjny, mediator

*****